کاور باطری خودرو مشاهده عکس بزرگتر

فقط آنلاین

کاور باطری خودرو

جدید

کاور باتری خودرو

  • دارای طراحی منحصر به فرد

  • قابلیت نصب بر روی انواع کثیری از باتری ها

  • مورد نیاز برای هر خودرو

توضیحات

کاور باطری خودرو

کاور باتری خودرو به عنوان محصول جدید با بهرمندی از طراحی خلاق به رنگ مشکی و درج عبارت کاور باتری که به زبان فارسی بر روی آن به وضوح قابل رویت است ، ضمن اینکه قطب های مثبت و منفی قطعه به رنگ مشکی می باشد و درج عبارت 35 تا 88 آمپر بر روی آن نیز قابل مشاهده است. فضای داخلی این کاور 18سانتی متر در 30 سانتی متر است .
عدم دفرمگی کاور باتری به جهت مجاورت قطعه با گرمای موتور خصوصا در مناطق گرمسیری ، مقاومت در برابر ضربات احتمالی ، ممانعت از آسیب های جدی ضمن تماس قطعه با مواد شیمیایی و رعایت اصول زیبایی در طراحی نهایی به جهت ارتباط دیداری مشتری از نکات برجسته ای است که در طراحی مهندسین مجرب و خوش ذوق ، بطوری محسوس لحاظ گردیده است .

عملکرد کاور باطری

پوشش یا پوسته بیرونی باطری ، به صورت یک تکه و مکعب مستطیل شکل می باشد که دارای تعداد مناسبی از خانه های باطری است و از جنس پلی پروپیلن یا لاستیک سخت یا سایر مواد پلاستیکی ساخته می شود.

در بخش داخلی مربوط به قسمت تحتانی باطری، پایه ها یا تکیه گاه های دسته صفحه ها (لجن گیر) در تمام طول هر خانه باطری قرار گرفته اند که با توجه به مشخصات و ویژگی های گوناگون باطری با پایه های مزبور از تفاوت و تنوع مدل و طرح برخودار هستند. صفحات باطری با پایه های دسته صفحه ها ، یک زاویه قائمه را تشکیل می دهند. پایه ها سبب می شوند که سپراتورها کمی پایین تر از صفحات قرار گیرند و این امر احتمال ایجاد اتصال های کوتاه بین صفحات مثبت و منفی را کاهش می دهد.

فضای زیر پایه های دسته صفحه ها به عنوان «فضای خالی ته باطری» برای جمع آوری مواد فعالی است که از صفحه ها ریزش می کنند ، بکار می رود.

ریزش مواد فعال صفحه ها، بخشی از فرآیند فرسودگی باتری است که به علت شارژ مکرر باطری ایجاد می شود . اگر دوره فعالیت باتری آنقدر به طول بی انجامد که فضای خالی ته باتری و قسمت تحتانی دسته صفحه ها از مواد ریزشی صفحات پر شود، به تدریج یک مسیر الکتریکی یا مدار کوتاه را بین قسمت های زیرین صفحات مثبت و منفی تشکیل می دهند.
این امر در شارژ باطری خودرو اختلال ایجاد می کند و به توان و نیروی باتری برای حفظ و ادامه وضعیت شارژ صدمه واردمی کند. هنگامی که مدارهای کوتاه به تدریج قوی تر و شدیدتر می شوند، باتری خراب می شود و از کار می افتد. اما معمولا قبل از اینکه چنین وضعیتی پیش بیاید ،باطری بنا به دلایل دیگری خراب می شود و از کار می افتد. همانطور که قبلا ذکر گردید، چنانچه از سپراتورهای کیسه ای (پاکتی) استفاده شود ، می توان فضای خالی ته باتری را حذف نمود. زیرا سپراتورهای کیسه ای مانع ایجاد اتصال کوتاه بین صفحات مثبت و منفی شده و از ریزش مواد جلوگیری می نمایند.

باطری خودرو

در هنگام آب بندی بین درب باطری ماشین و جلد آن ، اسید نباید  از بین درب  باتری و جلد آن به سطح بیرونی باتری نشت کند. همچنین اسید باطری خودرو نباید از بین درب باتری و دیواره های خانه های باتری و یا قسمت های غیرهادی بین خانه های  باتری نشت کند زیرا این امر سرعت دشارژ خود به خود باتری را افزایش می دهد.

درب های یک تکه پلاستیکی معمولا بوسیله حرارت بالا و از طریق اعمال فرایند فشار (پرس کردن) که به «آب بندی حرارتی» معروف است بهم متصل می شوند.
برای اتصال درب های یک تکه به جلد باتری (چنانچه یکی یا هردوی آنها از پلاستیک یا لاستیک سخت و شرده باشند) می توان از نوع ویژه و ضد اسید صمغ اپوکسی استفاده کرد. هردوی این فرآیندها سبب می شوند که آب بندی حاصله دائمی باشد و حرارت و یا سایر عواملی که در طول عمر معمول یک باتری پیش می آیند ، نتوانند آن را شکسته و خراب کنند.

در باتری هایدر ( باتری هایی که برای هریک از خانه های آن، دربی جداگانه تعبیه و استفاده می شود ) اغلب از ترکیب موسوم به آسفالت آب بندی استفاده می شود. این ترکیب آب بندی در نتیجه اختلاط و امتزاج ترکیبات قیری که به گونه ای ویژه فرآوری شده اند ، تولید و فراهم می گردد. ترکیب مزبور در هوای گرم جاری و ذوب نمی شود و در هوای سرد نیز ترک نمی خودر و در مقابل ترک خوردن مقاوم است.

با توجه به موارد گفته شده ، وجود کاور باتری خودرو برای باطری ماشین لازم می باشد. کاور باطری طراحی شده است تا وظایف و کارکردهای ذیل را ارائه دهد:
1 - مقاومت در برابر گرما و سرمای خیلی شدید
2 - مقاومت در برابر ضربات مکانیکی ناشی از حرکت خودرو در جاده های ناهموار
3 - مقاومت در برابر تاثیر شیمیایی و جذب اسید

باطری

نقد و بررسی مشتریان

    نقد محصول و امتیاز شما به این محصول

    برای کمک به دیگران کاربران در انتخاب،لطفا قبل از نوشتن نقد و نظر خود ، به این محصول امتیاز نیز بدهید.