کاهنده مصرف بنزین خودرو مشاهده عکس بزرگتر

فقط آنلاین

کاهنده مصرف بنزین خودرو

جدید

کاهنده مصرف سوخت خودروهای بنزینی و گازوئیلی

 • کاهش 10 درصدی هزینه های سوخت

 •  بهسوزی سوخت و کاهش آلاینده های خروجی

 • کم شدن درجه حرارت موتور

 • نصب آسان در یک دقیقه

توضیحات

خلاصه پروژه تحقیق کاهنده مصرف سوخت Max saver _ تولید شرکت پژوهشگران بهینه انرژی؛

با توجه به نیاز روزافزون جوامع صنعتی و درحال پیشرفت به سوخت­های آلی و از سوی دیگر مواجهه با کمبود این منابع انرژی در سال 1386 شرکت پژوهشگران بهینه انرژی اقدام به آغاز یک پروژۀ تحقیقاتی در راستای هدف کاهش مصرف سوخت­های آلی نمود. در این زمینه مطالعات بسیاری در مرکز تحقیق و توسعه شرکت انجام گرفت که در نتیجۀ آن چند راهکار احتمالی مورد بررسی بیشتر قرار گرفتند، از جملۀ این روش­ها استفاده از اعمال میدان مغناطیسی بر هیدروکربن­ها پیش از سوختن بود.

وجود تعداد بسیار زیادی از خودروهایی با سیستم های سوختی بنزینی و گازسوز  موجب گشته است که ایران در مقایسه با کشورهای توسعه یافته، سرانه مصرف سوخت بالایی را به خود اختصاص دهد. این امر لزوم ارائه راهکارهای مناسب جهت کنترل و کاهش مصرف سوخت را توجیه می کند،  بدین منظور، توجه به تکنولوژی های جدید در کنار برنامه های مدیریتی امری اجتناب ناپذیر به نظر می رسد. راهکارهای ارایه شده در جهان شامل کاهش وزن خودروها، استفاده از سیستم احتراقی جدید، استفاده از سوخت­های جدید چون سوخت­های هیبربدی و بکارگیری کاهنده­ها می­باشد که در این میان کاهنده­ها خود شامل چهار دسته فیلترها، کاتالیزورها، کاهنده­های الکتریکی و کاهنده­های مغناطیسی می­شوند.

پس از بررسی مطالعات صورت گرفته در سطح جهان روی موضوع تاثیر میدان مغناطیسی بر سوخت های آلی بنزین و گاز، شرکت پژوهشگران بهینه انرژی  (پارس امواج سامانه ) با انجام تحقیقات و آزمایشات میدانی گسترده، تاثیر اعمال میدان مغناطیسی  بر سوخت های آلی بنزین و گاز را در آزمایشگاه های معتبر، آزمایشگاه مجتمع تحقیقات و توسعه صنعتی شریف و همچنین سازمان بین المللی استاندارد ایران، مورد بررسی قرار داد و دستاوردهایی نوین در این زمینه، از جمله: لزوم اعمال میدانی با قدرتی مشخص و چیدمانی مشخص، بدست آورد، که نتایج حاصل از آزمایشات شرکت پژوهشگران مورد تایید سازمان های مربوطه قرار گرفته و پس از ارسال نتایج در قالب مقاله ای به کنفرانس بین المللی در ایتالیا، مورد تایید قرار گرفت و در ژورنال JOCET با عنوان ” تاثیر میدان مغناطیسی بر ساختار مولکولی و الکترونی سوخت های آلی” به چاپ رسیده و با ثبت جهانی در مجموعه ده مقاله برتر ارسالی در جهان قرار گرفت.

کاهنده مصرف سوخت بنزینی؛

آزمایشات مربوط به این محصول در آزمایشگاه مجتمع تحقیقات و توسعه صنعتی شریف انجام گرفت.

 

نتایج آزمایشات انجام شده:

با اعمال میدان مغناطیسی با قدرت کافی و چیدمان مناسب بدست آمده از نتایج تحقیقات شرکت پژوهشگران بهینه انرژی رایا،  به سوخت آلی مایع بنزین، حالت ارتعاشی جدیدی در ذرات سوخت (ذرات هیدروکربن) ایجاد می شود که نهایتا موجب افزایش متوسط انرژی جنبشی ذرات خواهد شد که در ادامه این روند با وارد شدن ذرات پر انرژی تر به محفظه احتراق، انرژی سوخت افزایش خواهد یافت (افزایش آنتالپی احتراق).

 

مدارک و تاییدیه های دریافت شده مرتبط با محصول کاهنده مصرف سوخت آلی مایع- بنزین

گواهینامه ثبت اختراع

 

تاییدیه مجتمع تحقیقات و توسعه صنعتی شریف با عنوان: افزایش انرژی حاصل از سوختن و بهبود رفتار بنزین در اثر اعمال میدان مغناطیسی

 

انتشار مقاله علمی کاهش مصرف سوخت شرکت پژوهشگران بهینه انرژی رایا در ژورنال JOCET ایتالیا، با عنوان: تاثیر میدان مغناطیسی بر ساختار مولکولی و الکترونی سوخت های آلی مایع.

 

تقدیر نامه و گواهی حضور از نهمین کنفرانس علمی و بین المللی انرژی تهران. با عنوان: “تاثیر میدان مغناطیسی بر ساختار مولکولی و الکترونی سوخت های آلی مایع”

قابل ذکر است، به تشخیص اداره استاندارد ایران، این محصول به دلیل دارا بودن جنبه اختراعی مشمول دریافت گواهی استاندارد اجباری نمی باشد.

 

دریافت گواهینامه فعالیت صنعتی از وزارت صنعت، معدن و تجارت به شماره 56227/01 الف

 

دریافت گواهینامه بین المللی مدیریت عالی، کیفی ایتالیا Tuv Iternational Italy.

دریافت گواهینامه مدیریت عالی، کیفی کانادا Alliance Education & Training Canada

دریافت تقدیر نامه از جامعه مخترعین و مبتکرین ایران

تاییدیه مرکز پژوهش متالوژی رازی

فاز تحقیقات عملکرد

پس از تشخیص نحوۀ عملکرد میدان مغناطیسی بر هیدروکربن­ها، قدم بعد برای نیل به هدف صنعتی کردن این نظریۀ اکنون به اثبات رسیده، برگزاری تست­های عملکرد بود.

در ابتدا، تست کالریمتری در اداره استاندارد طراحی و اجرا گردید،  بصورتیکه یک مخزن کالوریمتر بطور کامل ایزوله گردید و به یک دودکش کاملا ایزولۀ دو متری متصل گردید و تمامی استانداردهای لازم جهت عدم هدر رفت حرارت رعایت شد و در دو حالت با اعمال میدان مغناطیسی و در عدم حضور میدان تست انجام گردید. با اعمال یک نرخ ثابت گاز شهری و ثبت زمان افزایش دما از صفر تا 400

در بازه­های دمایی 100 درجه­ای، مشخص گردید در هنگام اعمال میدان مغناطیسی 7 درصد بازده سوختن گاز متان بالاتر می­رود.

پس از آن آزمایشاتی در سازمان پژوهش های علمی-صنعتی ایران انجام گردید و  پیرو آن،  Max saver به اداره استاندارد معرفی

گردید و با انجام آزمایشات مرتبط میزان 12 تا 18 لیتر در ساعت کاهش گاز شهری مشاهده گردید. همچنین آزمایشات با دستگاه های پیشرفته توسط کارشناسان روی ماشین های کاربراتوری و انژکتوری انجام گردید که در نئتیجه کاهش میزان مصرف سوخت بین 15تا 20% در خودروهای کاربراتوری و 4 تا 7% در شرایط استاندارد در خودروهای انژکتوری ( در بعضی موارد تا 12% کاهش ) مشاهده گردید .

با توجه به نتایج فاز تحقیقات و عملکرد و آزمایشات مذکور نتایجی مبنی بر اعمال تغییراتی در راستای عملکرد صحیح حاصل شد که نقطه تمایز Max saver با دیگر کاهنده های مصرف سوخت را نشان می داد. این نقطه تمایز به شرح ذیل بیان شد: طی آزمایشات انجام شده مشخص شد که برای عملکرد صحیح کاهنده Max saver یک میدان خاص با فرکانس معین و چیدمان خاص مورد نیاز می باشد که این قدرت میدان معین و چیدمان خاص در Max saver طراحی و پیاده سازی گردید.  قابل ذکر است که این طراحی خاص تنها در کاهنده Max saver مشاهده می شود.

پس از انجام آزمایشات و مراحل فوق، نتایج در جلسات مختلف با حضور کارشناسان و تیم تحقیق و توسعه پژوهشگران بهینه انرژی در سازمان ها و مراکز مرتبط از جمله: سازمان بهینه سازی مصرف سوخت، سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، اداره استاندارد و … ارائه گردید.

پس از اخذ تائیدیه ها و مجوز های لازم از مراکز فوق در رابطه با عملکرد کاهش مصرف سوخت Max saver، نتایج آزمایشات و تحقیقات برای سمینار انرژی ایتالیا ارسال گردیده و در قالب مقاله ای با عنوان ” تاثیر میدان مغناطیسی بر ساختار الکترونی و مولکولی سوخت ها ” در ژورنال ایتالیایی JOCET  به چاپ رسیده و این مقاله در مجموعه ده مقاله برتر دنیا در زمینه مربوطه در سال 2013 قرار گرفت.

همچنین این مقاله موفق به دریافت تقدیر نامه در “نهمین همایش بین المللی انرژی سال 1391” گردید.

 

 

 

قابل ذکر است حق تمامی مطالب فوق در رابطه با طراحی و نتایج آزمایشات، متعلق به شرکت پژوهشگران بهینه انرژی بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع و ماخذ مجاز می باشد و استفاده غیر قانونی مورد پیگرد قانونی قرار میگیرد.

کاهنده مصرف سوخت خودروهای بنزنی و گازوئیلی (Fuel Max Saver)

کاهنده سوخت خودروهای بنزینی و گازوئیلی ( Fuel Max Saver ) نتیجه سال ها تلاش و تحقیقات شرکت پژوهشگران بهینه انرژی رایا می باشد. افزایش بسیار زیاد مصرف سوخت خودروها باعث شد، شرکت رایا  محصولی عرضه نماید که کاهش مصرف سوخت و هزینه را به همراه  داشته باشد.
دستگاه کاهنده مصرف سوخت خودرو توسط دانشمندان مورد تایید قرار گرفته است و به منظور کاهش مصرف بنزین، آلاینده های زیست محیطی و افزایش شتاب خودرو ساخته شده است  و به دلیل اینکه بنزین مهم ترین سوخت خودروهای داخلی است  این امر بسیار حائز اهمیت می باشد.
همچنین این دستگاه تاثیر زیادی در کاهش مصرف انواع سوخت های فسیلی دیگر اعم از، گازوئیل و مایعات قابل اشتعال سوختی دارد. به این صورت که کیت کاهش مصرف سوخت بر روی لوله سوخت قرار می گیرد و اثرگذاری بر روی پیوندهای درون مولکولی، باعث افزایش انرژی واکنش حاصل  از سوختن و افزایش دمای شعله می گردد، در نتیجه سوخت فعالتر و غنی تر جهت احتراق آماده می شود و با این شیوه عمل انفجار کامل تر و ضربه سر پیستون بیشتر و در ادامه به افزایش توان، قدرت، شتاب و سرعت بیشتر خواهد رسید. محصول کاهنده F.M.S شرکت پژوهشگران بهینه انرژی هم دارای میدان قوی و کافی و هم چیدمان میدانی منظم می باشد.

کاهنده مصرف سوخت

مزایای Fuel Max Saver :

 • احتراق کامل و بهسوزی سوخت در نتیجه افزایش توان و قدرت موتور       
 • کاهش آلاینده های خروجی اگزوز در اثر بهسوزی      
 • صرفه جویی در هزینه سوخت (بنزین یا گازوئیل) خودرو در نتیجه سهمیه بنزین بیشتر  
 • کم شدن صدای موتور و روانتر کارکردن موتور      
 • کم شدن درجه حرارت موتور عدم نیاز به برق و باطری و سرویس نگهداری

کاهنده سوخت بنزین و گازوئیل

طریقه نصب:

1 - کاهنده را به صورت عمود در دست نگاه داشته با فشار فک را از بدنه دستگاه جدا می سازیم.

2 - شلنگ ورودی سوخت به انژکتور یا کاربراتور سوخت را پیدا می نماییم. (2 شلنگ اطراف موتور قرار دارد که شلنگ سردتر شلنگ ورودی و شلنگ گرمتر شلنگ خروجی می باشد که در بعضی تک شلنگ می باشد که همان شلنگ ورودی می باشد). 

3 - قرار گیری محصول کاهنده در فاصله 3 الی 4 سانتیمتری انژکتور یا کاربراتور موتور ماشین روی شلنگ ورودی.

4 - پس از قرار دادن محصول بر روی شلنگ فک جدا شده محصول را به آن متصل می گردانیم.

5 - تصویر نهایی قرار گیری محصول.

نکات مهم:

توجه 1: بهترین نتیجه عملکرد محصول پس از 3 الی 4 باک بنزین زدن یا کارکرد 2000 کیلومتر نمایان می گردد.

توجه 2 : میزان کاهش در ماشین های کاربراتوری نزدیک به 15 درصد و در ماشین های انژکتوری بین 7 الی 10 درصد می باشد.
همچنین شاهد کاهش صدای موتور خواهیم بود و در ماشین هایی با تردد بالا به علت اصطحلاک موتوری و خارج شدن از استاندارد کارخانه ای میزان کاهش بنزین بیشتر است .  


شما همچنین می توانید مطالب زیر را مطالعه کنید:

کاهنده مصرف گاز خانگی

.

مجوزهای شرکت پژوهشگران بهینه انرژی برای کاهش مصرف سوخت

.

نقد و بررسی مشتریان

  نقد محصول و امتیاز شما به این محصول

  برای کمک به دیگران کاربران در انتخاب،لطفا قبل از نوشتن نقد و نظر خود ، به این محصول امتیاز نیز بدهید.